top of page

Міністр обіцяв підтримку картоплярам


В рамках робочої поїздки до Херсонської області міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко проінформував про діючі програми підтримки АПК та нові програми на наступний рік. Зокрема, йшлося про запровадження додаткових механізмів державної підтримки галузей виноробства і картоплярства.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. «У 2020 році вже розширено інструменти державної підтримки галузі виноградарства та виноробства. Тепер компенсуються не тільки вартість садивного матеріалу та спорудження шпалери (як в минулому році), а й істотно розширено перелік спеціального обладнання. Також з’явилась державна підтримка нового будівництва та реконструкції цехів первинної переробки», — розповів Петрашко. За його словами, обсяг коштів, які планується профінансувати на програму розвитку цієї галузі, складає 400 млн грн. Цей обсяг буде зростати з кожним роком.

Також, у співпраці з аграрними асоціаціями, Мінекономіки напрацювало нові програми державної підтримки в галузі картоплярства. «Щодо програми картоплярства до Мінфіну направлено бюджетний запит на суму 160 млн грн на 2021 рік. Ця програма передбачає компенсацію вартості обладнання для виробництва картоплі, будівництво нових картоплесховищ, підтримку зрошення, компенсацію вартості закупівлі високопродуктивного насіння та введення в експлуатацію цехів переробки картоплі», — зауважив міністр.

Крім того, в Мінекономіки в серпні 2020 році започатковано діяльність робочих груп з розвитку картоплярства та овочівництва, а також з розвитку виноградарства та виноробства. До складу зазначених груп входять народні депутати України, працівники Мінекономіки, представники ОДА, а також експерти з різних центральних органів виконавчої влади. «Результатом напрацювань цих груп вже є розроблені концепції розвитку галузі овочівництва та, окремо, галузі картоплярства до 2030 року, які зараз проходять візування перед затвердженням їх розпорядженням КМУ», — підсумував Ігор Петрашко.

Україна є одним із основних експортерів органічної плодоовочевої продукції до ЄС.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page