top of page

Зернові подешевшали услід за нафтою


Падіння цін на нафту на азійських ринках призвела до здешевлення зернових на 10-15%, на 8% – склало падіння цін за 2 останні дні. Про це розповів президент президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко. Відомо, що ціни на нафту знизились на 31%.

Він повідомив, що у контексті країни наклались три негативні фактори – укріплення гривні, нестабільшість ринків через коронавірус та падіння цін на нафту.

«Таких процесів ми не бачили за останніх пару десятків років, які зараз відбуваються в глобальній економіці. Не потужні, але кволі процеси економічної кризи мали місце, але їх значно прискорив коронавірус, окрім того на падіння цін на нафту вплинули нестандартні погодні умови під час зими, коли у нас дуже радикально зменшилось споживання газу, нафти. І тому ми маємо падіння ціни на зернові. Плюс – дуже серйозно на курс вплинули спекулятивні процеси, які відбувались на ринку закупівель валюти, коли у розпал сезону вдарили по цінах експортних. І наші компанії, особливо виробники продукції, фермери втратили величезні кошти», – сказав Козаченко.

Найбільш болісно здешевлення нафти вдарило по виробниках олійних.

Купували завчасно соняшник дуже дорого. Зараз ціни на олію обвалились майже на 40%. Постраждали усі виробники окрім тих, хто частково мав власну сировину. Ті, хто експортують сьогодні втрачають, але перекладають втрати відразу на плечі виробникам, у яких вони купують. Той, хто безпосередньо експортує, без посередників, трейдерів – він теж втратить, але значно менше, аніж фермери, які використовують посередників. Але і це має позитив, бо якби ця криза сталась восени, в розпал сезону, втрати могли б бути у рази більші», – додав президент Української аграрної конфедерації.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page