top of page

Європа зацікавилася українською суницею садовою


Покупці з Польщі, Бельгії та Нідерландів зацікавилися можливостями імпорту замороженої суниці з України, припускаючи певний дефіцит продукції на ринку. Про це повідомляє east-fruit.com.

Заморозки у Польщі пошкодили ягідні плантації, а ціни на суницю в Італії не покривають навіть витрат на її вирощування та збирання. Тож деякі фермери навіть відмовляються від збору ягід.

Експерти припускають, що поточний сезон буде дуже сприятливим за цінами для виробників суниці садової з тих регіонів України, яких заморозки не зачепили.

Ціни на свіжу суницю залишаються порівняно невисокими, тому що на ринку присутня переважно суниця з південних регіонів Європи: з Іспанії, Італії, Албанії та Греції. Крім того, суниця садова поставляється також з країн Північної Африки. А ці країни проблема заморозків не торкнулася, так само як і постачальників ягоди з тепличних господарств в тих країнах, де погода була несприятливою.

Виробники суниці садової з провінції Метапонт, на півдні Італії, відмовляються від збирання ягоди через вкрай низькі цін і нестачу працівників для збору врожаю. В регіональної галузевої асоціації заявили, що збиральна кампанія з прибирання суниці 2019 р., яка завершена на 60%, є однією з найбільш збиткових за останні роки.

За словами представників галузі, один гектар суниці вимагає від €60 до 65 тис. інвестицій. Вартість збирання та упаковки і логістики в господарстві сягає €0,70-0,8/кг суниці садової. Отже, якщо врожайність суниці менше 40 т/га, а ціна нижча €2/кг, то виробництво стає абсолютно невигідним.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page