top of page

У Майданецькому розводять бичків породи «Абердин»


Тварини виростають до 600 кілограмів у рік

– Ціна на молоко минулого року в цю пору була 9-60 за літр, – розповідає директор приватного сільськогосподарського товариства «Лідер» із села Майданецьке Тальнівського району Олександр Мегей. – Цього року впала. Заледве дають 9 гривень. Створити власне молокопереробне підприємство для малого та середнього бізнесу в Україні майже нереально – потрібна маса дозволів та інших паперів. Сусіди із інших сіл вже вивезли своїх корів. А я не хотів кидати справу, на яку витратив десятиліття. Тому знайшов інший вихід – замість молочного скотарства переорієнтувався на м’ясне. Закупив і вирощую бичків породи абердин.

Олександр Васильович каже, що дуже втішений новою породою.

– Абердин – виключно м’ясна порода. Тварини в перший рік набирають вагу до 600 кілограмів. Бички загалом доростають до тонни. Це вдвічі більше аніж молочні породи. Тварини дуже невибагливі, можуть вигодовуватися під відкритим небом, не бояться морозів. Вважаю цей напрям дуже перспективним.

Мегей вже реалізовує бичків за кордон.

– Перші партії відправив в Узбекистан. В мусульманських країнах, де не їдять свинини, яловичина є дуже популярною. Зважив на всі труднощі транспортування. Згадав про долю знаменитих вівців, яких морили голодом біля Одеси. Тому у вагони поклав достатньо сіна. Як у воду дивився. Спочатку партія не пройшла українську митницю, згодом – білоруську. Зрештою всі проблеми вдалося уладнати. Вважаю, що зараз знайшов свою нішу на ринку. Зараз дуже задоволений тим що розвиваю цей напрямок тваринництва.

Порода корів «Абердин» була виведена в Шотландії наприкінці ХІХ століття. Звідти була вивезена в США й поширилася світом. Відома тим що бички й корови не мають рогів.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page