Please reload

Недавние посты

ТОВ "Гранекс-Черкаси" та BatGroup

September 15, 2014

1/1
Please reload

Избранные посты

Україна збільшила експорт аграрної продукції в Європу в півтора рази

March 4, 2019

За три роки функціонування зони вільної торгівлі з ЄС експорт агропродовольчої продукції з України в країни Європейського Союзу збільшився в півтора рази: з $ 4,2 млрд в 2016 році до $ 6,3 млрд в 2018 році. – пише сайт elevatorist.

Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За словами Миколи Пугачова, поставки вітчизняної агропродовольчої продукції в Європейський Союз в 2018 році здійснювалися, як і в попередні роки, в основному в 7 країн: Іспанію, Польщу, Нідерланди, Італію, Німеччину, Бельгію і Францію. Сумарна частка цих країн становить 80% в загальному експорті сільгосппродукції в ЄС.

Відзначається, що основу вітчизняного агропродовольчого експорту в Євросоюз традиційно складають зернові та олійні культури, жири і масло, залишки і відходи, нараховуючи в результаті 4/5 його вартості.

«Визначальними продуктами українського аграрного експорту в Євросоюз в 2018 році залишилися зернові культури. Їх продаж принsс виручку в $ 2,2 млрд, переважно за рахунок поставок в країни Європи 11,9 млн т кукурудзи і близько 1,5 млн т пшениці », - зазначив експерт.

Експорт насіння олійних - переважно реалізація ріпаку і сої - склав у вартісному вираженні $ 1 157 млн.

Обсяги поставок олії на ринки європейських країн, в тому числі 1,26 млн т соняшникової олії, становили в вартісному вимірі більше $ 900 млн.

Левова частка суми від експорту залишків і відходів -% 407 млн ​​- отримана за 2,1 млн т соняшникової макухи.

«За оцінками вчених« Інституту аграрної економіки », є всі підстави очікувати, що в 2019 році експортні поставки агропродукції з України в Євросоюз збережуться на рівні показників минулого року», - підсумував Пугачов.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Мы в соцсетях
Please reload

Поиск по тегам
Please reload

Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Copyright © 2014. Всі права захищені.

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • Google+ Clean