top of page

Україна збільшить посівні площі під пшеницею


За прогнозами аналітиків, посівні площі під пшеницею в 2019 році зростуть на 1-2% — до 6,5-6,5 млн га. До 2020 року це дасть змогу наростити обсяги виробництва зерна до 31,5 млн тонн.

Про це з посиланням на дані Pro-Consulting повідомляє Latifundist.com.

Як стверджують аналітики, пшениця залишається одним з лідерів за обсягом врожаю і посівними площами в Україні. В минулому році валовий збір цієї культури становив понад 25 млн тонн.

«Втім флагманом вітчизняного ринку зернових, як внутрішнього, так і зовнішнього є кукурудза. За рахунок високої врожайності та стійкості до погодних умов, а також затребуваності на міжнародній арені, у плані експорту кукурудза є найбільш затребуваною культурою», — зазначають аналітики.

За даними Мінагрополітики, з початку поточного маркетингового року Україна збільшила загальний обсяг експорту зернових культур на 21,3%. Станом на кінець січня поставки зерна за кордон склали 30,17 млн ​​тонн. Лідером експорту стала кукурудза — 14,34 млн тонн, на другому місці пшениця — 12 млн тонн, далі ячмінь — 3,27 млн ​​тонн, і жито — 87,3 тис. тонн. Зазначається, що в 2017/18 МР Україна експортувала 39,4 млн тонн зернових, а прогноз на 2018/19 МР коливається в межах 47,2 млн тонн.

Прогнозується також, що обсяги вирощування кукурудзи в Україні в 2019/20 рр. продовжать рости, хоча темпи нарощення площ під цією культурою все ж дещо сповільняться. Це пов'язано з скороченням посівних площ на 2019 рік (на 4-7%) — до 4,3-4,4 млн га.

«Ціна на кукурудзу буде більшою мірою залежати від світових тенденцій. При збереженні ситуації, що склалася і стабільному попиті зі сторони США і Бразилії, вона залишиться незмінною. Серед причин, які можуть вплинути на ціну кукурудза в Україні — валютні ризики і зростання вартості добрив, насіння та палива. При їх здорожчанні аграрії, швидше за все, зменшать кількість добрив і скоротять посівні площ, що негативно позначиться на кінцевій вартості на внутрішньому ринку», — відзначають аналітики.

Нагадаємо, що за підсумками 2018 року агропромисловий комплекс України забезпечив надходження в країну 39% загального обсягу валюти.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page