top of page

«Наступного року яблука не буде», – черкаський фермер


Двічі підряд наші сади так щедро не родитимуть

Аналітики оцінюють запаси десертного яблука в Україні в 280 тис. тонн станом на 1 лютого 2019 року, що на 42% більше, ніж на ту ж дату минулого року. Це абсолютний рекорд запасів яблука на цю дату в історії України.

Дані про великий запас яблук підтверджують і черкаські садівники.

– Яблук справді дуже багато, – каже фермер із Шевченкового Звенигородського району Микола Олійник. – Однак це лише означає, що наступного року вітчизняного яблука в нас не буде. Ввозитимемо імпортне. Наші сади ще не пристосовані мати два великих урожаї поспіль. Звісно, в кращих садах за кордоном уже навчилися після врожаю в 70 тонн збирати 50 тонн. У нас ще таких технологій немає. Дерево втомлюється. Може бути багато плодових бруньок і навіть багато яблук, однак розміри цих яблук будуть далекими від стандарту.

За словами Олійника цьогорічний високий урожай яблук став наслідком того, що навесні 2017 року мороз знищив тичинки плодів.

– Тоді ми мали величезний дефіцит яблука і, як наслідок, цього й наступного року було багато зав’язі. У 2018 мали величезний урожай. Однак я сумніваюся, що ситуація повториться вже цього року.

Інформацію підтверджує і черкаський садівник Ігор Очеретяний.

– Однозначно, в 2019 році урожай буде менший. Бачу це по кількості плодових бруньок. Прогнозую дефіцит черкаських яблук у 2019 році. Можливо, для внутрішнього ринку наших яблук і вистачить, але на експорт їх бракуватиме. Настільки стрімке зростання запасів яблука в порівнянні з 2018 роком експерти пояснюють як рекордним урожаєм, так і рекордними темпами введення в експлуатацію фруктосховищ в минулому році, що дозволило зберегти значно більший обсяг продукції до другої половини сезону. Істотний вплив на збільшення запасів надавали і низькі темпи реалізації яблука в першій половині сезону 2018/19 років у зв'язку з низьким рівнем цін і конкуренцією на ринку яблука. Якщо оцінка запасів яблука в Україні є правильною, то це ставить Україну на п'яте місце в Європі за запасами яблука після Польщі, Італії, Німеччини та Франції. Це також означає, що запаси яблука в Україні в даний час більше, ніж запаси яблука в Іспанії, Нідерландах, Бельгії, Великобританії і Австрії. Крім того, запаси яблука в Україні перевищують запаси яблука в Молдові і Сербії - двох найбільших європейських постачальників цих фруктів на ринок Російської Федерації.

Зараз у черкаських магазинах кілограм яблук продають від 4 до 10 гривень. Минулого року ціни були удвічі більшими.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page