Please reload

Недавние посты

ТОВ "Гранекс-Черкаси" та BatGroup

September 15, 2014

1/1
Please reload

Избранные посты

Картопля продовжує дорожчати

January 24, 2019

Темпи зростання цін на ринку картоплі в Україні помітно прискорилися. З початку робочого тижня картопля на оптових ринках подорожчав на 10%, його вартість сьогодні становить 6.5-7.0 грн / кг (0,19-0,22 EUR / кг). Про це пише сайт «Куркуль».

Фахівці аналітичного центру «Інфо-Шувар» відзначають, що сьогодні мова йде про другу хвилю зростання ціни на картоплю в січні. Перед цим, суттєве подорожчання було зафіксовано відразу після Різдвяних свят. Основне ж зростання цін почалося ще на початку листопада. Фактично з кінця осені до середини зими ціни на українську картоплю зросли більш ніж в 2 рази.

Минулого року картопля коштувала в 1,5-2 рази дешевше, ніж зараз, і взагалі поточні ціни можна сміливо назвати рекордно високими, принаймні за останні 10 років. Втім, картопля все ще залишається найдешевшою позицією в українському овочевому «борщовому наборі».

Аналогічна ситуація сьогодні спостерігається і в сусідній Польщі, звідки України часто імпортує картоплю та інші складові «борщового набору», коли внутрішні ціни суттєво зростають. У цьому сезоні, незважаючи на істотне подорожчання картоплі в Україні, про постачання з Польщі не йдеться. Польська картопля сьогодні навіть дорожче української. Таке трапляється досить рідко. Причиною ситуації, що склалася на ринку є падіння виробництва картоплі в країнах Європи через аномальну засуху влітку 2018 року.

Станом на другу половину січня, на найбільшому в Польщі оптовому ринку «Броніше» картопля пропонується по 0.3-0.35 EUR / кг, тобто на 30% дорожче, ніж в Україні.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Мы в соцсетях
Please reload

Поиск по тегам
Please reload

Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Copyright © 2014. Всі права захищені.

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • Google+ Clean