top of page

Пам’ятник В’ячеславу Чорноволу вже не крастимуть

Монумент засновнику Народного Руху й відомому дисиденту В’ячеславу Чорноволу відновили в селі Вільхівці Звенигородського району. Подію приурочили до 81-річниці з дня народження політика. У відкритті взяли участь голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець та сестра В’ячеслава Чорновола – Валентина Чорновіл.

Це вже друге за історію відкриття монумента. Раніше біля відновленої батьківської хати Чорноволів стояв інший пам’ятник – бронзовий. Однак вночі 23 травня невідомі звалили погруддя, повантажили на автомобіль і вивезли в невідомому напрямку. Пошуки результатів не дали.

Родичі Чорновола й працівники музею бідкалися, що до цього йшло. Мовляв, сторожа в музеї не було. Натомість установили сигналізацію.

«Вона виявилася неефективною, бо музей стоїть біля дороги й сигналізація спрацьовувала від кожного вантажного автомобіля, що проїжджав повз, – казала сестра політика Валентина Максимівна. – Сусіди викликали працівників серед ночі й просили вимкнути сирену. Замість пічного тут було електричне опалення. Оскільки не було сторожа, то працівники відключали його на ніч. Зранку по стінах бігла вода. Від вологості згнила підлога й розлізлися рушники. Якби був сторож, він топив би всю ніч. Може, б із дробовика інколи пальнув би в повітря».

Цього разу на відновлений пам’ятник витратили 150 тисяч бюджетних грошей.

«Я не знаю з чого зробили нинішнє погруддя, але воно точно не бронзове, як попереднє, – каже Валентина Чорновіл. – Наскільки мені відомо, воно взагалі не з металу. Тому погруддя вже не вкрадуть. За сторожа нічого не знаю – чи з’явився він, чи ні».

Сільський голова Вільхівця Тетяна Колосенко каже, що про матеріал, з якого зроблено пам’ятник варто запитувати в обласному краєзнавчому музеї.

«Розумієте, я документів не бачила. Але люди в селі кажуть, що він усередині пластмасовий, а зверху вкритий металом».

«Так, дійсно, пам’ятник набагато легший аніж був, – каже директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Ірина Собко. – Ми зробили все, що було в наших силах. Додатково встановили датчики руху. Якщо вночі хтось наближатиметься до пам’ятника, вмикатиметься

світло. Сторожа поки не буде. Річ у тім, що одного лише сторожа замало. Він же не буде сторожувати щоночі. Треба, які мінімум, трьох осіб. Таких грошей у нашому бюджеті поки не передбачено».

Цього року виділено кошти, за які виготовляється проектно-кошторисна документація на будівництво нового музейного приміщення на території садиби-музею. Для нього родичі Чорновола готові передати велику кількість експонатів.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page