top of page

Справу «Максим Сухонос проти Пенсійного фонду» слухатимуть в Європейському суді з прав людини


Колишній керівник управління пенсійного фонду в Тальнівському районі Максим Сухонос виграв справу проти обласного Управління. Слухання проводилися у Верховному суді – остаточній інстанції

Історія почалася в 2015 році. Тоді під час візиту до Тального чиновникам обласного Управління пенсійного фонду не сподобалося, що Максим Сухонос перевів працівників у малий зал, оскілки надворі було холодно, а Максим Віталійович мав виконувати попереднє розпорядження свого черкаського начальства – економити газ.

Згодом тальнівський підлеглий обласного керівника Світлани Зінник набрався нахабства й попросив відремонтувати автомобіль. У підсумку отримав догану. Пішов у суд і скасував її.

– Звісно, такі дії мені не подарували, – згадує Максим Віталійович. – Невдовзі управління пенсійного фонду в Тальнівському районі реорганізували. Замість нього створили відділ. Керувати призначили іншу особу. Мій попередній 16-річний досвід не справив на начальство ніякого враження. Наказом самого голови Пенсійного фонду України Олексія Зарудного мене звільнили. Я став на облік у центрі зайнятості.

Сухоноса звільнили навесні 2017 року. Відпускні йому заплатили, а матеріальну допомогу – ні. Спочатку це був борг у 5-6 тисяч гривень. Однак, програвши суди першої та другої інстанцій, і не виконавши їхні рішення, Пенсійний фонд наростив борги перед виконавчою службою. Перший штраф за невиконання рішення був 5 тисяч 100 гривень. Другий – 10 200. Виконавчий збір – 14 тисяч 892 гривні. Плюс судові збори за оскарження штрафів – ще 5-6 тисяч гривень. Всього – близько 35 тисяч гривень

Проте попри виграш Сухоноса у Верховному суді, рішення не виконується й досі. Хоча на початку року юристи Пенсійного фонду обіцяли виконати його негайно, як тільки стануть відомі результати касації. За таких обставин Максим Сухонос збирається позиватися вже до Європейського суду з прав людини й паралельно судитися в національних судах.

– Вимагатиму виплати мені інфляційних витрат пов’язаних із затримкою виконання судового рішення. Хочу аби за шалену розтрату бюджетних коштів винуватець поніс матеріальну відповідальність.

У вищих судових інстанціях поки що знаходиться й інший позов Сухоноса – про поновлення на роботі. У травні обласний пенсійний фонд нібито виконав рішення судів і поновив Максима Віталійовича на роботі, але запропонував йому набагато нижчу посаду. Сухонос відмовився й знову звернувся до суду.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page