top of page

Ще однієї ГЕС на Гірському Тікичі не буде


Плани по реставрації Веселокутської ГЕС на річці Гірський Тікич навряд чи будуть колись реалізовані. Про це повідомив сільський голова Веселого Кута Тальнівського району Павло Козаченко.

– Переможці конкурсу на відновлення приїздили двічі, – каже Павло Олександрович. – Спершу були весною, коли ще була вода. Міряли глибину, прицмокували язиками. А потім іще раз приїхали влітку в саму спеку. Вода річкою ледь бігла. Подивилися й кажуть, що тут, мовляв, води немає. Відтоді минуло майже півроку, а від потенційних інвесторів ні слуху, ні духу.

Веселокутську ГЕС збудували наприкінці у 1949 році. До 1964 року вона забезпечувала струмом усе село. Згодом її закрили як неперспективну. Річ у тім, що місцева електростанція – одна з найменш потужних у каскаді Гірського Тікича. Вона мала лише одну турбіну.

– Тепер не знаю, чи дійдуть в інвесторів руки до нашої ГЕС, – бідкається сільський голова.

На Гірському Тікичі працюють і дають струм Гордашівська, Юрпільська та Кривоколінська ГЕС. Невдовзі мають почати відновлювати найстарішу в Україні Буцьку ГЕС, збудовану ще за ленінським планом ГОЕЛРо.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page