top of page

Трилітрова банка молока має коштувати 75 гривень


Але такої ціни селянам ніхто не дасть

На Черкащині різко подорожчали молочні продукти.

– Ще в жовтні пачка масла в магазинах коштувала 37-39 гривень. А зараз менше як за 42-45 не купиш, – каже 48-річний житель обласного центру Володимир Меленчук. – Стакан сметани на 400 грамів подорожчав із 25 гривень до 30. На базарі кілограм сиру продають по 70. А сметана – 50 гривень за літр. Весною і влітку все було набагато дешевше.

Олександр Мегей – керівник приватного сільгосппідприємства «Лідер» із села Майданецьке Тальнівського району каже, що закупівельні ціни зросли чисто символічно.

– Тримаю 800 голів ВРХ, – каже Олександр Васильович. – Із них 300 голів – дійного стада. Молоко здаю по 9 гривень за літр. Минулого року було те саме. У жовтні платили трохи менше – 8 гривень. Тому вважайте, що за рік ціна не виросла ні на копійку. А ціни в магазинах скачуть так, що не можна угнатися.

Олег Штангей із Мошурова цього ж району тримає корову. Молоко не здає.

– Молоко випивають діти, – каже. – Для них і тримаю. А сусіди ще недавно здавали заготовачу по 4-50 – 4-60 за літр. Зараз накинули трохи копійок – беруть по 5 гривень. А в магазинах 900-грамовий пакет знежиреного молока коштує 25 гривень. Виходить, що банка нашого молока мала би коштувати щонайменше 75 гривень. А коштує 15. Сусід довго тримав корову, а тепер здав її на м’ясо. Каже, що це примусова праця. Якщо за такою ціною здавати молоко, то за зиму можна відбити вартість жому. Це, якщо дуже постаратися. А ні – то жом обійдеться дорожче. Тільки наробитися і нічого не мати – оце така рентабельність.

На ринках райцентрі трилітрова банка молока коштує від 40 до 45 гривень.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page