top of page

Черкаські фермери не навчилися вирощувати груші


З грудня в магазинах лежить лише імпортний товар

На черкаському базарі груші продають по 30-35 гривень за кілограм. Водночас кілограм яблук можна купити за 5 гривень.

– Черкащина – аж ніяк не грушевий регіон, – каже садовод із села Шевченкове Звенигородського району Микола Олійник. Більшість грушевих садів в Україні – на півдні та на Буковині. У нас вони ростуть не маслянистими, а твердими, кам’янистими. До того ж зберігати грушу треба не так, як яблуко. Температура мусить бути нижчою – лише 0,5 градусів тепла.

Микола Сергійович каже, що продає власні груші по 20 гривень за кілограм.

– Вкотре переконуюся, що наші люди вибирають очима, а не власним розумом. Я давно займаюся грушами і знаю, що це може бути привабливим вкладенням. А фермери наші хай тепер дивляться: груші продають по 20 гривень, а яблука – лише по 5. Оце і є найкращим стимулом для закладки грушевих садів. Звісно, і 20 гривень – не надто справедлива ціна, бо в грушу треба вкластися. Увесь посадковий матеріал, уся література – за кордоном, все імпортне.

Між тим Україна стала більше продавати груш за кордон і водночас купувати там.

– Увесь секрет – у поганому зберіганні, – каже Віктор – фермер із Тальнівського району. Прізвище не хоче називати. – Українська груша лежить у магазинах максимум до грудня. Згодом її міняє дорога імпортна. Ми ще не вміємо її зберігати. Не хочемо вчитися, а лише гроші заробляти.

У порівнянні із минулим роком ціна на груші в Черкаській області впала лише на 30%. Тоді як яблука подешевшали в 2-2,5 рази.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page