top of page

Черкаські пасічники не хочуть продавати мед по 40 гривень за кілограм


Бджолярі нарікають на небачений мор комах

Після значного падіння цін на мед влітку цього року, вартість меду почала поступово зростати.

– З жовтня поступово почала зростати закупівельна ціна, – каже бджоляр Микола Слободяник із Тального. – Влітку взагалі доходило до абсурду. Гуртові покупці купували мед по 27 гривень за кілограм. Це якась фантастично низька ціна. За такі гроші можна було купити дві пляшки звичайної води. А півлітра «Боржомі» продається ще й дорожче. Але ж то вода, а це мед. Звісно, що за такою ціною пасічники перестали здавати мед. А вже з жовтня ціна зрушила з місця. Зараз доходить до 40 гривень за кілограм.

Микола Архипович каже, що найвища закупівельна ціна на мед була в січні цього року.

– Був короткий період у січні, коли гуртові покупці скуповували мед по 50 гривень. Але так тривало буквально кілька тижнів. Згодом ціну збили й до такої позначки вона більше не поверталася.

Причиною різкого здешевшання меду влітку фахівці називали великі запаси цього продукту в Європі й США.

– Якщо на початку року експортна ціна на український мед сягали позначки в два євро, то вже влітку вона впала до 1,4 та навіть до 1,16-1,22 євро, – каже голова асоціації фермерів Київщини Сергій Терентьєв. – І це при тому, що цього року відбувалася масова потрава бджіл фермерами. Лише загроза штрафних санкцій за невиконання контракту змушує українських експортерів бодай трохи підвищити ціну.

На ринках Черкащини сьогодні мед продають за ціною від 80 до 100 гривень за літрову банку.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page