top of page

У Лисянці злодії вкрали картини учня Іллі Рєпіна


Зникли й монети 17 століття

Стародавні монети та дві картини художника Івана Макушенка винесли злодії з музею в селищі Лисянка. Фахівці оцінюють украдене в кількадесят тисяч доларів. Подія сталася 1 жовтня.

– Злодюги перепиляли ґрати й залізли через вікно, – розповідає директорка Валентина Діженко. – Жінка, яка живе поруч, бачила, як о другій ночі під вікнами стояли двоє чоловіків. Але зателефонувати в поліцію так і не наважилася. Згодом жителі прилеглих будинків згадували, як о п’ятій ранку підняли лютий гавкіт собаки. Думаю, саме в цей час крадії виносили свою здобич.

За словами Валентини Сергіївни з музею вкрали дуже цінні речі.

– Пропали монети, датовані 1620-1670 роками. Їх було знайдено під час археологічних розкопок у Лисянці в 2006 році. Також зникли дві картини місцевого художника Івана Макушенка – «Портрет сестри Оксани» та портрет баби Агапії. Свого часу Іван Макушенко був учнем Іллі Рєпіна. Обидві картини датовані 90-ими роками ХІХ століття. Наскільки мені відомо в Україні майже не залишилося робіт нашого земляка. Здається, ще є кілька полотн у Львові. Решта – в закордонних колекціях.

Утім злодії не загребли все підряд. Одна із картин Макушенка все ж уціліла.

– Це невелике за розміром полотно і крадії не звернули на нього уваги, – каже Діженко.

Місцеві жителі стверджують, що злодії добре орієнтувалися в місцевості.

– Вони знали, що в музеї не працює сигналізація й немає охорони, – говорить місцевий журналіст Олександр Щербатюк.

Валентина Діженко днями була в поліції.

– Надала інформацію, про яку мене просили правоохоронці. Не думаю, що картини знайдуться. Зазвичай навіть у кращих випадках їхні пошуки тривають роками й десятиліттями.

За чутками один із злодіїв був дуже великого зросту. Принаймні було знайдено великі сліди від його черевиків. На місці викрадених картин залишилися лише рами, з яких їх було вирізано варварським способом.

Іван Макушенко народився в Лисянці в 1867 році, а помер у Києві в 1955.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page