top of page

У Кам'янці дослідна станція не платить податків на мільйони гривень


Жодної копійки податків за оренду 700 гектарів землі не платить до бюджету дослідна станція в місті Кам’янка. На це скаржиться міський голова Володимир Тірон.

– Ще з радянських часів у нас залишилася така собі дослідна станція, яка використовує 700 гектарів землі. Нібито вони виводять спеціальні сорти сільськогосподарських рослин. Податки за користування землею громади станція не платить, посилаючись на статут. Ми втрачаємо за найскромнішими підрахунками мільйон гривень щороку. Але найгірше, що ця так звана дослідна станція насправді нічого не досліджує, а займається чистим товарним виробництвом. Щороку засівають поля соняшником, кукурудзою і соєю. Урожай збирають якісь невідомі мені ділки кавказької зовнішності. Їхні прибутки – десятки мільйонів гривень. Якщо решта аграріїв чесно бере землю й чесно сплачує податки, то тут просто нахабно дурять державу і роблять вигляд, що так і треба.

Володимир Тірон стверджує, що звертався в Київ до керівництва дочірнього підприємства «Центр сертифікації продукції насінництва і садівництва».

– Там є керівник – Карпляк Роман Григорович. Я вже зустрічався із ним і розповідав про цю проблему. Отримав відповідь: мовляв, мене щойно призначили, дайте розібратися. Однак минув час, а віз і нині там. Ми написали листи й отримали відповідь ні про що. Мовляв, дайте нам і надалі безплатно користуватися вашою землею. Але нас такі відписки не влаштовують. Ми хочемо отримати гроші в бюджет і ми їх отримаємо.

У Кам’янці сподіваються направити заборговані дослідною станцією гроші на погашення заборгованості перед «Черкасигазом».

– Кошти міської ради арештували за борги минулих років. Без зняття арешту ми не зможемо нормально розпочати опалювальний сезон хоч усі наші котельні вже переведено з газу на дрова, – скаржиться Тірон.

Керівництво Кам’янської об’єднаної громади збирається звертатися щодо стягнення податків із дослідної станції до керівництва Державної фіскальної служби в Черкаській області.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page