top of page

Вирізають завод, де виготовляли деталі для «Буків


У Шполі почали вирізати на металобрухт Шполянський завод запасних частин. Це те підприємство, яке ще в 2014 році після трагедії з «Боїнгом» «Малазійських авіаліній», продовжувало випускати й експортувати до Росії запчастини до самохідної ракетної установки «Бук».

– Після скандалу в 2014 році підприємство забрали у його попереднього власника – російської компанії «Метровагонмаш», – каже активіст Сергій Коваль. – Фонд держмайна шукав йому нового власника. Тепер з’явилася інформація, що завод продано майже за 7 мільйонів гривень. Це сміхотворна сума для такого підприємства, яке займає площу 12 гектарів. Минулого четверга, 13 вересня, ми отримали інформацію, що котельню заводу вирізають і відправляють на металобрухт. Кілька небайдужих чоловіків заблокували виїзд із заводу. Невдовзі там з’явилася вантажівка. За документами вона везла 8 тонн металевих виробів – нібито продукції заводу. Насправді виявилося, що нові власники вирізали й вивозять котельню заводу. Ми не дозволили їм це зробити. Викликали поліцію. Нібито справою тепер переймаються правоохоронці.

Голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко каже, що в ситуацію із заводом не втручається.

– Ми переймалися долею заводу, поки це було в нашій компетенції. Нині він знаходиться на території Шполянської об’єднаної територіальної громади. Телефонуйте туди.

Перший заступник голови Шполянської ОТГ Віталій Плетінь на дзвінки не відповідає.

Шполянський завод запчастин випустив першу продукцію в 1968 році. Після скандалу із запчастинами до «Буків» речник Ради національної безпеки й оборони Андрій Лисенко заявив, що насправді завод виготовляє запчастини для потреб української армії.

За неофіційною інформацією останні 6-7 років кошти до бюджету від діяльності заводу не надходили.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page