top of page

Вовка Тобіаса із черкаського зоопарку загризла власна зграя


У Черкаському зоопарку загинув молодий вовк Тобіас. Його загризли троє інших вовків, яких привезли із зоопарку Луцька. Інформацію підтвердив директор зоопарку Євген Ван.

– Усі вовки були молодими, – розповідає Євген Леонідович. – Влітку минулого року тварин привезли до нас, коли їм було від сили кілька місяців. Тут вони мали стати окрасою нової експозиції «Земля ведмедів і вовків». На жаль вовк – тварина, яка звикла жити в зграї з її специфічними законами. Серед тих трьох вовків визначився вожак, та ті, хто йому підпорядковується. Очевидно, луцькій зграї чимсь не сподобався вовк із Дніпропетровської області.

Доля аж ніяк не балувала покійного вовка. У тримісячному віці його лігво в лісі біля Павлограду на Дніпропетровщині вислідили браконьєри. Вовчицю й вовченят убили. Не стали чіпати лише Тобіаса. Кажуть, що вбивство останнього з виводку – погана прикмета. Мисливці принесли вовченя в село до ферми. Тварину взяв місцевий дядько. Тримав його у вольєрі. Кормив об’їдками зі свого столу. Вовченя захворіло й майже помирало.

Друзі повідомили захисницю тварин з організації «Право на життя» Оксану Семехіну. Наступного дня вона поїхала вмовляти господаря віддати вовка.

– До вечора ледве погодився, – згадує Оксана. – Подзвонили в харківський зоопарк. Там сказали, що ми вовченя не довеземо. Полетіли машиною в Павлоград, бо лік ішов на години. Місцеві ветеринарні лікарі вирішили показати характер. Мовляв, ставайте в чергу й чекайте. До того ж, нічого не обіцяли. Було вирішено їхати в Дніпро. Знайшли клініку й помістили вовченя туди. Воно мало ентерит – запалення кишок. Загалом витратили на лікування 12 тисяч гривень.

Тварина поправилася й виросла. Замість трьох кілограмів у серпні минулого року він став важити вісім. Спочатку їв кашу з м’ясом. Останні дні перед від’їздом до Черкас перевели лише на відбірну яловичину.

Оксана каже, що тоді вовк став зовсім ручним.

– Грався з м’ячиком, лягав на спину, щоби ми йому чухали пузо. Але не любив гуляти на поводку. Тричі на день мусіли вигулювали вовченя вулицями міста. Агресії з боку домашніх собак не було.

Експозицію «Земля ведмедів і вовків» в Черкаському зоопарку збудували за 20 мільйонів гривень. Кошти виділила корпорація «Рошен». Умови проживання там максимально наближені до світу дикої природи.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page