top of page

Кукурудза, соняшник і яблука – черкаські аграрії готуються зібрати рекордний урожай

Черкаські сільгоспвиробники не можуть зібрати пшеницю. Заважають щоденні дощі.

"Дощі ллють щодня, – каже фермер із села Лісове Тальнівського району Михайло Глийовий. Не дають зібрати пшеницю, ячмінь і горох. Горох уже лопається і псується. Якщо ще й подує вітер і колоски почнуть битися один об одного – обсиплеться й будуть великі втрати. Плюс страждає якість урожаю – з кожним дощем у зерні зменшується кількість клейковини. – Добре, що дощ іде не суцільною смугою, а місцями, – каже начальник управління агропромислового розвитку Тальнівської райдержадміністрації Віталій Захарчук. – Техніку виводимо в поле за найменшої нагоди. Урожай ранніх зернових непоганий – пшениця в середньому дає по 51 центнеру з гектара. Сподіваємося, що з суботи, 28 липня, дощі припиняться".

Водночас велика вологість і висока температура сприяють росту пізніх культур.

"Погода ідеальна для кукурудзи, сої, соняшнику, – каже фермер Микола Булатецький із Черкас. Він вирощує кукурудзу на Полтавщині та в Геронимівці поблизу Черкас – Є достатньо вологи, в період вегетації не було палючого сонця й тривалого похолодання. Очікую, що цьогорічна кукурудза дасть рекордний урожай. Принаймні я сподіваюся отримати від 100 до 120 центнерів із гектара. Навіть шкідника-метелика не було. Інша справа, що в час збору врожаю почнуться брудні ігри на ринку: колапс на приймальних пунктах, де треба сушити кукурудзу, затримка вагонів. Мафія не дає "Нібулону" поглибити русло Дніпра й почати транспортувати кукурудзу баржами".

Рекордний урожай кукурудзи й соняшнику очікує і Михайло Глийовий.

"Думаю, що кукурудзи матимемо рекорд, – каже Михайло Степанович. – Те саме стосується і соняшнику".

Агроном Василь Меленчук із Уманського району стверджує, що зараз вигідно сіяти ріпак.

"Він ніколи у нас не вдавався, але, схоже, цей рік буде дуже сприятливим".

Василь Олександрович каже, що погода сприяє гарному врожаєві фруктів.

"Вал яблук теж буде дуже великий. Найкращий за останні роки. Те саме стосується груш. Що приємно – дуже багато на деревах генеративних бруньок. Генеративні – це такі бруньки, з яких весною розвивається квітка. Вегетативна – листя. Так от: попри великий урожай яблук і груш на деревах багато генеративних бруньок. А це значить, що наступного року дерева не відпочиватимуть, а знову рясно вродять. Єдиний мінус погоди – вологість сприяє розвитку хвороб. Рослини треба вчасно обробляти проти шкідників".

"Такого врожаю яблук, як ми матимемо цього року ще ніколи не було, – каже фермер Микола Олійник із села Шевченкове Звенигородського району. – Зараз із острахом дивлюся на кожну хмаринку. Якби тільки не було граду! Тоді матиму 40-45 тонн яблук із гектара саду. Порівняйте із радянськими часами: тоді сади давали 19 тонн щонайбільше. Це просто диво, що вдалося виростити цього року. Звісно, ціни не буде. Білоруси, які в себе яблук майже не вирощують, розібрали суть бізнесу. Раніше за кілограм гарних яблук вони платили 25-28 гривень і все згодом експортували в Росію. А цієї весни вже платили лише по 15 гривень. Що цікаво, мають прибутки, фактично, нічого не докладаючи, адже російський ринок для нас закритий".

Микола Олійник каже, що з першої партії проданих цьогорічних яблук обов'язково купить захисну сітку від граду. "Накрию бодай два-три ряди. І то буду з врожаєм", – каже.

Юрій СТРИГУН

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page